NAPĘDY FIRMY HÖRMANN

Napędy Hörmann charakteryzują się udanym połączeniem jakości, bezpieczeństwa oraz inteligentnej techniki. Prowadzony na szynach napęd gwarantuje stabilny i spokojny bieg bramy, a funkcja łagodnego uruchamiania i zatrzymywania wydłuża okres eksploatacji Państwa bramy. Sprawdzone funkcje bezpieczeństwa zapewniają spokój.

Zatrzaskująca się podczas zamykania blokada utrudnia podważenie bramy, a mechanizm rozłączający zatrzymuje napęd natychmiast po wykryciu przeszkody. Praktyczne funkcje dodatkowe zwiększają komfort.

Druga wysokość otwarcia umożliwia przewietrzenie garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Dla garaży bez przyłącza prądu dostępne są wydajne akumulatory ProMatic z opcjonalnym panelem słonecznym.

  1. Bezpieczne
  2. Niezawodne
  3. Superszybkie
  4. Certyfikowane

Akcesoria dodatkowe Hörmann przekonują innowacyjną techniką, wyjątkowym designem i stuprocentową zgodnością – idealne połączenie dla wszystkich perfekcjonistów.

Potrzebujecie Państwo maksymalnego komfortu?

Posiadamy w swojej ofercie elementy obsługi spełniające wszelkie życzenia i potrzeby: eleganckie nadajniki, stacjonarne przyciski sterowania radiowego lub piękne wewnętrzne sterowniki radiowe.

Za pomocą akcesoriów oświetleniowych i zabezpieczających możecie Państwo oświetlić swój wjazd i zwiększyć bezpieczeństwo obsługi bramy garażowej i wjazdowej.

 

NAPĘDY DO BRAM GARAŻOWYCH

SupraMatic

To połączenie prędkości i komfortu wprawi Państwa w zachwyt. Segmentowa brama garażowa otwiera się szybciej, dzięki czemu od razu wjadą Państwo z ulicy do garażu.
Już nigdy nie zrezygnują Państwo z tak komfortowych funkcji, jak dodatkowa wysokość otwarcia umożliwiająca, np. przewietrzenie garażu. Obudowa napędu SupraMatic jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo elegancko.

  1. Komfortowy odczyt położenia bramy
  2. Szybsze otwieranie bramy
  3. Dodatkowa wysokość otwarcia
  4. Oddzielne włączane oświetlenie halogenowe
  5. Bardzo łatwe programowanie
  6. Wysoki poziom bezpieczeństwa
SupraMatic

 

ProMatic

Napęd ProMatic do bram garażowych wyposażony jest w sprawdzoną technologię firmy Hörmann, która gwarantuje niezawodność działania przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Napęd ProMatic przeznaczony jest do bram garażowych zarówno segmentowych, uchylnych jak i segmentowych bocznych.
Może być stosowany do bram o maksymalnej powierzchni 11 m2. Brama wyposażona w napęd ProMatic otwiera się i zamyka płynnie i cicho, a prędkość jej otwierania wynosi maksymalnie 14 cm/s. Regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia umożliwia przewietrzenie garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Wszystkie napędy ProMatic do bram garażowych wyposażone są w sprawdzoną technologię firmy Hörmann, która gwarantuje niezawodność działania przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Dzięki zastosowaniu napędu ProMatic brama garażowa podczas zamykania automatycznie się rygluje w szynie napędu, co bardzo skutecznie zabezpiecza przed jej podważeniem. System ryglowania działa mechanicznie, a więc jest także skuteczny w razie braku prądu. Do garaży bez przyłącza elektrycznego idealnym rozwiązaniem jest napęd ProMatic Akku, który można łatwo przenosić.

ProMatic

 

NAPĘDY DO BRAM SKRZYDŁOWYCH

RotaMatic

Napęd RotaMatic to wytrzymały napęd elektromechaniczny do wjazdowych bram rozwieranych, wykorzystujący nowoczesną technologię sterowania radiowego BiSecur. Przeznaczony jest do 1- i 2-skrzydłowych bram rozwieranych o maksymalnej szerokości skrzydła 2500mm.

Brama wjazdowa wyposażona w napęd RotaMatic otwiera się i zamyka płynnie i cicho. Ponadto zapewnia on bezpieczną pracę bramy – zatrzymuje ją natychmiast po napotkaniu na nagłą przeszkodę. Materiały, z których wykonane są napędy, charakteryzują się odpornością na działanie warunków atmosferycznych i długą żywotnością, dzięki czemu napęd pracuje bezawaryjnie przez długi czas. Standardowo oferowany jest z nadajnikiem HS 5 BS, który pozwala sprawdzić w każdym momencie, czy brama wjazdowa jest zamknięta bez wychodzenia na zewnątrz.

Napędy RotaMatic dostarczane są również w wersji z ogrzewaniem, która idealnie nadaje się do stosowania w regionach o ekstremalnie niskich temperaturach do -35°C. W przypadku braku przyłącza elektrycznego rozwiązaniem jest napęd RotaMatic Akku, który można łatwo przenosić.

RotaMatic

 

VersaMatic

Napęd bramy skrzydłowej VersaMatic ze zintegrowanym sterowaniem to idealne rozwiązanie także w przypadku nietypowych sytuacji montażowych. Nadaje się na przykład do montażu przy bardzo głębokich słupach bramy; można również wybrać zmienną pozycję montażu i w ten sposób optymalnie dopasować do danej sytuacji. Nie ma potrzeby montażu osobnego sterowania, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i miejsca. Ponadto napęd VersaMatic przekonuje sprawdzoną technologią: można np. indywidualnie ustawiać jego prędkość, co pozwala na uzyskanie równomiernego biegu bramy niezależnie od jej rozmiaru.

VersaMatic

 

NAPĘDY DO BRAM PRZESUWNYCH

LineaMatic

Cechą wyróżniającą napęd LineaMatic do bram przesuwnych jest jego kompaktowa, regulowana w pionie obudowa, wykonana z odlewu cynkowego i tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, a także niezawodny układ elektroniczny. Przeznaczony jest do bram o maksymalnej szerokości 6000 mm.

Brama wjazdowa wyposażona w napęd LineaMatic otwiera się płynnie i cicho a podczas zamykania jest łagodnie wyhamowywana. Ponadto zapewnia on bezpieczną pracę bramy – zatrzymuje ją natychmiast po napotkaniu przeszkody. Aby zwiększyć bezpieczeństwo można zamontować dodatkowo fotokomórki, rozpoznające bezdotykowo obecność osób i przedmiotów.

LineaMatic

 

PRZYKŁADOWE DODATKOWE WYPOSAŻENIE DO NAPĘDÓW

Nadajnik HSE 2 BS (7 kolorów, 3 wzory)

HSE 2 BS

 

Nadajnik HSD 2-C BS

HSD 2-C BS

 

Radiowy sterownik kodowany FCT 3 BS

FCT 3 BS

 

Oświetlenie LED do bram

Oświetlenie LED do bram

Potrzebujesz pomocy?
Nie wiesz jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie?

Skontaktuj się z nami!