BRAMY SEGMENTOWE HÖRMANN

Bramy segmentowe otwierają się pionowo i pozostają pod stropem, oszczędzając miejsce. Dzięki takiej konstrukcji zapewniają maksymalną ilość miejsca zarówno w samym garażu, jak i przed nim.

Oprócz tego garażowe bramy segmentowe mogą być instalowane w każdym otworze garażowym i zapewniają nawet o 14 cm większą szerokość przejazdu niż bramy uchylne.

Posiadają też trwale elastyczne uszczelnienie, które jest odporne na działanie warunków zewnętrznych i optymalnie uszczelnia bramę z czterech stron.

Automatyczne bramy w garażach bez drugiego wejścia można wyposażyć opcjonalnie w elegancki uchwyt z zamkiem z funkcją odryglowania awaryjnego do otwierania bramy od zewnątrz w razie nagłej konieczności.

  1. Hörmann udziela 10 lat gwarancji na wszystkie bramy segmentowe oraz 5 lat na napędy (szczegóły gwarancji na stronie www.hormann.pl)
  2. Równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami
  3. Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy
  4. Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże
  5. Dobrze ocieplone bramy – segmenty o grubości 42mm
  6. Stopa ościeżnicy jest odporna na uszkodzenia
  7. Wbudowane drzwi przejściowe bez wystającego progu
  8. Brama podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy
  9. Możliwość sterowania bramą za pomocą smartfona lub tabletu

Stalowe bramy segmentowe są oferowane w 4 powierzchniach do wyboru, z których każdą można dostosować kolorystycznie do architektury domu.

Mają też Państwo do wyboru 6 różnych oklein Decograin imitujących naturalny charakter drewna bądź elegancki efekt metaliczny.

 

POWIERZCHNIE STALOWE

POWIERZCHNIE STALOWE

Woodgrain

Ta niedroga, wytrzymała powierzchnia imitująca strukturę drewna i ślady nacięć po pile pozwala na bezproblemowe korygowanie drobnych uszkodzeń powierzchni.

Dostępna w kolorze białym RAL 9016, w 15 kolorach preferowanych lub w dowolnym kolorze z palety RAL.

 

Silkgrain

Ta półmatowa powierzchnia Silkgrain jest bardzo elegancka i idealnie nadaje się do nowoczesnej architektury. Panele bramy są wykonane z zewnętrznej blachy grubszej o 50 %, dzięki czemu skrzydło bramy jest bardziej stabilne i ciszej pracuje.

Dostępna w kolorze białym RAL 9016, w 15 kolorach preferowanych lub w dowolnym kolorze z palety RAL.

 

Decograin

Powierzchnia Decograin, wykonana z odpornej na działanie promieni UV okleiny foliowej z tworzywa sztucznego, wiernie oddaje charakter drewna. Natomiast okleina w kolorze antracytowym nadaje bramie segmentowej szczególnej elegancji.

W ofercie posiadamy 5 oklein drewnopodobnych i elegancką okleinę metaliczną.

 

Sandgrain

Ta korzystna cenowo powierzchnia o delikatnej strukturze piasku, szczególnie dobrze komponuje się z nowoczesną architekturą.

Dostępna w kolorze białym RAL 9016 i w 3 kolorach preferowanych.

Sandgrain

 

RODZAJE PRZETŁOCZEŃ

RODZAJE PRZETŁOCZEŃ

 

BRAMY UCHYLNE

Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia palców. Tak wysoki standard bezpieczeństwa spełniają wyłącznie bramy uchylne Hörmann.

W razie pęknięcia po wielu latach użytkowania jednej ze sprężyn na ramieniu dźwigni pozostałe nadal zabezpieczają bramę. W ten sposób brama jest skutecznie chroniona przed opadnięciem. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak minimalny, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny.

BRAMY UCHYLNE

 

GARAŻOWA BRAMA ROLOWANA ROLLMATIC

Rolowana brama garażowa RollMatic firmy Hörmann dzięki swojej konstrukcji zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Również obszar sufitu pozostaje wolny i może być dodatkowo wykorzystany. Dla garaży z małym nadprożem i/lub nieweilką ilością miejsca po bokach oferujemy bramę RollMatic jako bramę rolowaną na zewnątrz. Profile bramy RollMatic są wykonane z wysokiej jakości aluminium odpornego na korozję i wypełnione są równomiernie twardą pianką poliuretanową.

Brama standardowo wyposażona jest w nowoczesny napęd firmy Hörmann, umieszczony na zewnątrz obudowy wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Zintegrowana funkcja łagodnego rozruchu i zatrzymania zapewnia spokojną i oszczędną pracę bramy. Sterowanie jest wyposażone w przycisk sterujący i oświetlenie.

GARAŻOWA BRAMA ROLOWANA ROLLMATIC

BOCZNA BRAMA SEGMENTOWA

Boczne bramy segmentowe Hörmann to idealne rozwiązanie dla specjalnych sytuacji montażowych. Ten typ bramy nie otwiera się do góry, lecz na bok – inaczej niż bramy uchylne, segmentowe czy rolowane. Jest to szczególną zaletą wówczas, gdy pod sufitem garażu chcemy przechowywać różne przedmioty np. deski surfingowe czy bagażniki samochodowe lub gdy konstrukcja budynku (skośny dach, niskie nadproże, rury) uniemożliwia zamontowanie płyty bramy pod stropem.

BOCZNA BRAMA SEGMENTOWA

 

DRZWI BOCZNE DO GARAŻY

Dom wygląda wyjątkowo elegancko, gdy wszystkie jego elementy tworzą spójną kompozycję architektoniczną. Dlatego firma Hörmann do każdej bramy garażowej oferuje drzwi boczne o dopasowanym wyglądzie, stanowiące tym samym perfekcyjne uzupełnienie bramy garażowej.

Drzwi boczne są również bardzo praktycznym rozwiązaniem. Szczególnie, gdy trzeba szybko wyjąć z garażu różne przedmioty, bez konieczności otwierania całej bramy. Są także bardzo przydatne w sytuacji, gdy na podjeździe parkuje drugi samochód i utrudnia wejście do garażu przez bramę.

DRZWI BOCZNE DO GARAŻY

Potrzebujesz pomocy?
Nie wiesz jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie?

Skontaktuj się z nami!